Wyjazd Vars


VARS


 DATA 15-24 marca 2024
brak wolnych miejsc

ZAPISY

Spring Camp Vars!

"La Foret Blanche" - w tłumaczeniu "Biały las" - to potoczna nazwa terenów na których lezy Vars - Risoul. W tym roku wszystko jest wyjątkowe. Pandemia mocno nas dotknęła. Ale nie poddajemy się i chcemy dalej dla Was robić najlepsze wyjazdy!

Wyjazd splata się równiez z wyjątkowym wydarzeniem międzynarodowych zawodów w biciu rekordów prędkości SpeedMaster 2024, które potrwają od 16 do 29 marca.

Wybór padł w tym roku ponownie na Vars, ponieważ jest to miejsce przez nas dobrze znane i jesteśmy wstanie zapewnić tu maksymalnie bezpieczny dla Was czas. Oferty spływające z innych ośrodków narciarskich oraz obecne ceny transportu jasno pokazują, że Vars to dobry wybór. Większość, bo ponad 80 % tras zjazdowych leży powyżej 2000 m n.p.m i co ciekawe na tej wysokości występuje jeszcze liczna roślinność. Daje to niesamowite uczucie bliskości gór. Region Alp nadmorskich jest jednym z najbardziej śnieżnych części Alp. Ponad 180 km tras daje znakomite warunki do zabawy i nauki. Obecnie na terenie ośrodka funkcjonuje 6 snowparków tematycznych, jednak na początku sezonu bywa z tym różnie. Ars la Forêt Blanche stał się renomowanym miejscem w świecie dzięki najszybszej trasie narciarskiej na świecie 254.958 km / h i jednym z najpiękniejszych w Europie snowparków. Od wielu lat w ośrodku odbywają się najlepsze koncerty oraz zawody na nartach freeride i freestyle oraz snowboardzie.

Marcowe słońce i piękne widoki.

Dla niektórych ponowny wybór Vars może dziwić. Po dwuletniej przygodzie Vars ponownie działa wspólnie z Risoul więc wielbiciele drugiej strony góry będa zadowoleni. Jednak nie jesteśmy w stanie zapewnić Wam w obecnych czasach równie dobrej oferty w innym miejscu. Zadbamy o wiecej atrakcji i możlwiości integracji. Taką grupą jesteśmy w stanie zdominować Vars i doskonale się bawić.


Usytuowany w sercu Dzielnicy Hautes Alpes na 1850 m npm, Vars jest jednym z ulubionych ośrodków z Alpes du Sud. Cztery wioski stanowią centrum życia tego miejsca. Są to: St Marcellin, historyczne St Marie, gdzie zainstalowano pierwsze wyciągi, St Catherine i Claux - w sercu kurortu, stanowiące połączenie ducha starych wiosek i nowoczesnych obiektów dużych ośrodków narciarskich.


Zakwaterowanie w VARSRésidence Pra Sainte MarieNiektórzy ten obiekt znają już dobrze. Rezydencja ta usytuowana jest naprzeciwko wyciągu krzesełkowego i stoku narciarskiego Vars Olympic w ośrodku narciarskim Forêt Blanche w miejscowości Vars Sainte Marie. Do dyspozycji Gości jest centrum fitness, basen z podgrzewaną wodą i łaźnia turecka.

APARTAMENTY


Do naszej dyspozycji pozostają apartamenty 6 osobowe. Oprócz typowego wyposażenia w aneks kuchenny i łazienkę z WC, apartament posiada łóżko piętrowe, jedno dwuosobowe rozkładane w salonie oraz jedno małżeńskie w osobnym pokoju. Wszystko, choć skromne, daje wszystko czego potrzeba do spędzenia wygodnie czasu poza stokiem i nabrania sił na następny dzień.

Dojazd do VARS
Firma Adamex, z którą współpracujemy od lat to sprawdzony i solidny przewoźnik. W razie potrzeby zabieramy przyczepę na sprzęt narciarski. Atmosfera w autobusie zawsze jest dobra. Mimo niekrótkiej podróży, mija ona sprawnie i szybko. Na pokładzie zawsze wspólnie dbamy i pozytywny klimat ale i spokój i odpowiednie warunki do wygodnego podróżowania. Jeśli obostrzenia Covidowe nie pozwolą na pełne obłożenie autobusu będziemy szukali najlepszego rozwiązania - o to możecie być spokojni.Cena 2000 plnCENA 2000 pln ZAWIERA


* ZAKWATEROWANIE W APARTAMENTACH (W PEŁNI WYPOSAŻONE Z ANEKSEM KUCHENNYM)

* TRANSPORT ELEGANCKIM AUTOKAREM

* OPIEKĘ PILOTÓW

* 6-DNIOWY SKIPASS

* WSTĘP NA HOTELOWY BASEN

* DARMOWE TESTY SPRZĘTU jeśli dostaniemy


CENA NIE ZAWIERA

* KAUCJI ZWROTNEJ 80 EURO/OS (350E/APARTAMENT, KAUCJA ZOSTANIE ZEBRANA W AUTOBUSIE PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ ODLICZONA KWOTĘ)

* OPŁATY KLIMATYCZNEJ 11 EURO (RÓWNIEŻ ZBIERAMY W AUTOBUSIE)

OPCJONALNIE PŁATNE NA MIEJSCU:

* SPRZĄTANIE KOŃCOWE (BEZ KUCHNI): OD 60 EURO

* TV - 40 EURO/TYDZIEŃ

*WIFI * UBEZPIECZENIA NNW (kupujemy indywidualnie!)
ZAPISY ZAPISY


JAK CO ROKU WYPOSAŻYMY WAS W NIEZBĘDNE PRZYBORY TOALETOWE I KUCHENNE. TABLETKI DO ZMYWARKI, MYJKI KUCHENNE, WORKI NA ŚMIECI, MYDŁO, PAPIER TOALETOWY - TO RZECZY O KTÓRE ZADBAMY MY!

DOPŁATA ZA CHĘĆ POSIADANIA WOLNEGO MIEJSCA W APARTAMENCIE to kwota 150 euro TEGO TYPU USŁUGĘ NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZED WYJAZDEM. MOŻNA DOJECHAC NA MIEJSCE WE WŁASNYM ZAKRESIE, NIE OBNIŻA TO JEDNAK CENY - KOSZT WYJAZDU JEST PAKIETEM. EWENTUALNE ODSTĘPSTWA OD TEJ REGUŁY BĘDZIEMY ROZPATRYWAC PO ZAPEŁNIENIU CAŁEJ LISTY.SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWEPROFESJONALNE SZKOLENIE SNOWBOARDOWE I NARCIARSKIE POD OKIEM NAJLEPSZYCH TRENERÓW I INSTRUKTORÓW

Szkolenie odbywa się przez 5 dni codziennie, zaczynając od niedzieli. Cały kurs opiera się o metodykę i technikę opracowaną przez SITS i SITN. Codzienne zajęcia opiewają na ok 3 godziny jazdy z instruktorem w grupie w zależności od poziomu zaawansowania. Podstawową różnicą jest to, że my uczymy jeździć a nie ślizgania się na śniegu. To nasza pasja i chcemy przelać ją w jak najwięcej serc. Zajawka przerodziła się w sposób na życie i piękny sport stał się naszym codziennym powietrzem. Chcemy poprzez ciężką pracę ale i zabawę zaprosić Was na wspaniałą przygodę i odkrywanie w sobie nowych możliwości.

Grupy ok 10 osobowe.


Udział w zajęciach jest dobrowolny ale wiąże się z przestrzeganiem reguł, dostosowaniem się do planu zajęć oraz czasem ciężką pracą ale głównie fajną zabawą. koszt całego kursu na 5 dni to 400 pln

WYJAZD - aspekty technicze

Ruszamy 15 marca z Rybnika o godzinie 18:00 z parkingu przy Biedronce na ul. Mikołowskiej (za stacją BP) Następnie jedziemy do Wrocławia i ok. godziny 20:30 zaczynamy pakowanie we Wrocławiu. Ruszamy do Francji z Wrocławia nie póżniej niż o 21:00.

POWRÓT

Naszą przygodę zakończymy 24 marca rano. Oznacza to że z Francji wyruszymy w SOBOTĘ, w godzinach porannych po posprzątaniu i odebraniu apartamentów. Oznacza to, że w Polsce będzimy w niedziele rano - we Wrocławiu około 5/6 rano a w rybniku około 9/10. Zapraszamy !

NIE CZEKAJ - ZAPISZ SIĘ!


ZAPISY